wakacyjne warsztaty ceramiczne
Warsztaty ceramiczne na wakacjach

Okres dzieciństwa to czas, gdy dziecko pragnie poznać świat, z chęcią nabywa nowe umiejętności odkrywając swoją pasję. Liczymy na to, że  poprzez warsztaty ceramiczne zarazimy dzieci sympatią do ceramiki jak i jej tworzenia. Bez wątpienia warsztaty ceramiczne idealnie wpłyną  na rozwój dzieci. Rozwiną wyobraźnię oraz emocjonalność artystyczną. Poprawią predyspozycje manualne. Takie warsztaty mogą także zadziałać relaksująco i uspokajająco.

Wakacyjne warsztaty ceramiczne to doskonała zabawa dla dzieci jak i dorosłych. Kreatywna zabawa, w trakcie której z bloku gliny powstają przedmioty. Warsztaty ceramiczne to najlepszy plan w kierunku, w którym rozwiniemy swoje  zdolności manualne, wyrazimy swoje emocje a także odpoczniemy od codzienności. Pod czujnym okiem doświadczonej osoby, uformujesz zarówno dla siebie jak i bliskich Ci osób wyjątkowy przedmiot.

1.Warsztaty ceramiczne czyli zabawa gliną

Plastyczne właściwości gliny pozwolą na to, że na zajęciach mogą powstać imponujące rzeźby, klasyczne naczynia, ale również taktowne eksponaty ozdobne. Zapraszamy na warsztaty z ceramiki zarazem osoby, które zupełnie nigdy nie stworzyły prac z gliny, jak i tych, którzy mają doświadczenie i chcą pracować nad swoim warsztatem. Na warsztatach będą powstawać prace z gliny, które następnie będą schnąć przez okres kilku dni w warunkach naturalnych. Później wyroby będą wypalane na miejscu w piecu ceramicznym. Dzięki wypałowi prace zostaną utrwalone i będą nadawać się do ozdobienia. Kolejnym etapem po wypale jest szkliwienie, malowanie. Ostatni z etapów to wypał w wysokiej temperaturze który sprawi, że przedmioty nabiorą pięknych niepowtarzalnych barw.

2.Niebanalne rzeźby

Zajęcia ceramiczne to oferta, z której możecie skorzystać w trakcie wakacyjnego pobytu w Dębicy. Produkty handmade wzrastają na sile i pozyskują mnóstwo zwolenników. Ten niebanalny dodatek do naszego wnętrza cieszy Nasze oczy i ciągle Nas zachwyca. Wyroby ręcznie robione to zapewne nie tylko chwilowa moda, ale na pewno część kultury, który na pewno już na zawsze pozostanie z Nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *