ceramika
Ceramika. Glina jak plastelina…

Zachwycanie się dziełami własnymi to jest coś co czasem przydarza się artyście w mniejszym lub większym stopniu. Jest to fajne, bo mówi o tym, że zapał rośnie, robota wre, flow trwa a efekt jest zadowalający… Ceramika to coś co lubimy nawet bardzo chociaż okazuje się, że nie jest to takie proste. Samo wyrabianie gliny jest procesem niezwykle relaksującym i niesamowicie może odstresować i nawet wyroby, które nie są do końca udane potrafią sprawić dużo radości 🙂

1.Najważniejsze detale

Przygody z ceramiką pomogły nam stopniowo docierać do tajników wyrobów ceramicznych. Jednakże bardzo szybko glina pokazała nam, że nie tak łatwo z nią będzie, jakby mogło  wydawać się na początku. Przed przystąpieniem do pracy zawsze trzeba pamiętać i przede wszystkim zdawać sobie sprawę z tego, że nawet najmniejszy szczegół potrzebuje uwagi. Nawet najmniejszy błąd, taki jak za krótkie wyrabianie gliny, czy za cienka warstwa położonego szkliwa prowadzi do ceramicznego niepowodzenia. I w taki oto sposób prace, którym poświęciliśmy kilka godzin skupienia zamiast znaleźć się na zaszczytnym miejscu kończyły w koszu. Mimo wszystko ambicja oraz świadomość, że na początku nie zawsze jest łatwo pomogły nam wyciągnąć odpowiednie wnioski z popełnianych błędów… Z czasem udoskonaliliśmy nasze rękodzielnicze umiejętności… A najlepsza jest nieprzewidywalność w naszej pracowni bo cholera wie jaki będzie tak naprawdę efekt końcowy po wyjęciu z pieca… ale jedna rzecz jest na szczęście pewna. To co sprzedajemy ma być dobre, jedyne w swoim rodzaju i piękne.

2.Ceramika – radosna zabawa

Nasze bawienie się gliną jest jak radosna zabawa dzięki, której z uśmiechem tworzymy formy doskonałe i niezwykłe. Takie, które dzięki swojemu wizerunkowi pozwalają nam zbudować trwałą i wyraźną  markę. Każdy wyrób to coś innego, ale często pojawiają się te same motywy. Na chwilę obecną w naszym asortymencie możecie znaleźć nie tylko kubek, ale również patery, wazony, anioły i wiele, wiele innych cudeniek. Osiągnięcia naszej pracowni można oglądnąć w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, sklep internetowy DecoRadość), do których odwiedzenia serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *